Barber Shop męska enklawa

Na specjalne zaproszenie Warszawskiego The Hermit Barber Shopu miałem możliwość zaznać, kunsztu jednego z najwybitniejszych Polskich Barberów jakim jest Marie- Pascal Bernard. Temat męskiej estetyki, traktowany jest przez wielu mężczyzn z wielkim przymrużeniem oka. Odwieczne powiedzenie ,,Jak Cię widzą tak Cię piszą’’ w dobie pogoni za dobrami materialnymi ma jeszcze bardziej wyrazistszy wydźwięk. Aby przełamać tą męską niechęć do zmian, powstało miejsce w stolicy, które z wielką precyzją, realizuje męskie oczekiwania w tej materii.

Spotkanie oraz metamorfoza, która został wykonana, otworzyła przede mną  nowe pojęcie barberingu o, którym miałem nie tak dawno ograniczoną wiedzę. Razem z Janem oraz Albertem czuliśmy się w salonie jak ryby w wodzie. Cała otoczka miejsca jego kameralność, wzmogła nasze oczekiwania względem finalnego efektu. Bacznie zacząłem obserwować, progres zmian, który dokonywał się na głowie Alberta. Moje oko dostrzegło wielki, pietyzm i wiedzę Pascala!

Barber Shop to nie tylko głowa, ale kompleksowe zaspokajanie potrzeb pod kątem męskiego zarostu.


zdjecie_001zdjecie_077

Czym jest Barber Shop?

Moja subiektywna definicja brzmi następująco- To przede wszystkim przestrzeń tylko i wyłącznie dla mężczyzn, miejsce gdzie golibroda stylizuje w tradycyjny sposób bujny zarost klientów. Cała geneza ma swój początek w ubiegłym stuleciu. Panowie z wielką powagą podchodzili do kwestii swojego wizerunku.


zdjecie_011zdjecie_012

Kosmetyki odgrywają tu swoją ważną  rolę, gdyż są dedykowane i dostępne w analogicznych salonach. Zapach unoszącej  się w powietrzu wody po goleniu, wody kolońskiej dodaje odpowiedniego charakteru temu miejscu. Produkty o, których mowa nie są dostępne w zwykłych drogeriach.


zdjecie_006zdjecie_015

Moda na brodę jest widoczna na ulicach, każdy facet potrzebuje zmian. Banalnie rzecz ujmując łatwiej jest zapuścić brodę niż zmienić nasz cały wizerunek. Zadbany zarost świadczy o mężczyźnie nadając mu odpowiedniej dozy powagi. Przez wiele osób broda jest traktowana z odrazą jako uosobienie czegoś mało estetycznego. Regularna pielęgnacja, dbanie o swój zarost jest w stanie zmienić ,ten mało przychylny obraz faceta!

,,Broda to styl życia’’ tak mógł bym zinterpretować całokształt wiedzy jaką nabyłem podczas obcowania w towarzystwie ludzi, którzy o męskim zaroście wiedzą wszystko. Broda istniała i istnieć zawsze będzie. Zapotrzebowanie na usługi podobnych miejsc wzrasta z dnia na dzień, utwierdzając mnie w przekonaniu że kształtują męską opinię w kategoriach stricte wizualnych.

Polecam gorąco The Hermit Barber Shop, moja osobista satysfakcja z usługi jest niebywała!

zdjecie_072zdjecie_032zdjecie_047

Nie byłbym sobą, gdybym  nie wspomniał o mojej stylizacji. Filarem zestawienia jest oczywiście garnitur dwurzędowy, który spełnia swoją rolę w stylizacjach mniej lub bardziej formalnych. Szykuję kolejną niespodziankę z dwurzędowcem, więc bacznie obserwujcie moje poczynania 🙂

Koszula James Button, nadaje odpowiedni stonowany charakter zestawieniu i jednocześnie, obalam mit-twierdzący że niemęski jest kolor różowy. Monki, cóż mógłbym rozwodzić się w samych superlatywach względem komfortu, atrakcyjności prezentowanego obuwia. Poniżej macie pełną plejadę butów od Patine, które w waszej opinii wygrywają?!

Krawat oraz poszetka to moje najnowsze zakupy w Bytomiu, rzadkością bywa że spotykam na tyle kompetentne osoby mogące wspomóc mnie w poszukiwaniach upragnionego produktu. Z tego miejsca pozdrawiam zjawiskowo urocze Panie z Wola Park w Warszawie 🙂

Prezentowane zdjęcia wykonała nieoceniona Katarzyna Purchalak z KPMultimedia

Poniżej proszę o komentarze 🙂

przed_zdjecie_091zdjecie_080

0
Brak tagów 4komentarze 0
4 Komentarzy
 • Jan
  Listopad 11, 2015

  Klimatyczne miejsce

  • Rafał
   Listopad 11, 2015

   Jan, sama przyjemność przebywać w gronie specjalistów od męskiego zarostu. Dzięki 🙂

 • Anka
  Listopad 11, 2015

  Rafale wspaniała stylizacja, bardzo podoba mi się ten krawat.
  Super jest to, że powstaje coraz więcej miejsc w których to mężczyźni mogą o siebie zadbać.
  🙂

  • Rafał
   Listopad 11, 2015

   Aniu, w tym celu szereg moich wpisów promujących autentyczność takich miejsc.Pozdrawiam 🙂

Co myślisz?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *