Garnitur z lnu- recepta na lato!

Wpis komercyjny

Lato to okres niekończących się dylematów stylistycznych. Wysokie temperatury w sposób drastyczny ograniczają nasz dobór garderoby. Pytanie jakie naturalnie przychodzi Wam na myśl brzmi-  Jak w tym wszystkim ma się odnaleźć mężczyzna, który ponad wszystko ceni sobie w swoim życiu klasyczną elegancję?! Osobiście uważam, że nie taki  diabeł straszny jak go malują! Otóż w dzisiejszym artykule razem z partnerem wpisu marką Adam Feliks Próchnik poruszę jakże ważne wątki komfortu, a także należytej prezencji. Moja podpowiedź będzie zbiorem elementarnych wiadomości, które odpowiednio wykorzystane staną się lekarstwem na tą stylistyczną przypadłość.Za pomocą wpisu chciałbym obalić pewien mit, który został głęboko zakorzeniony w męskiej świadomości. Garnitur nie może być wyłącznie kojarzony z siermiężnym przebraniem, które krępuje, a przede wszystkim ogranicza naszą wygodę letnią porą. Obraz polskiej ulicy pokazuje, że takie przykłady nie są wyłącznie mrzonką wyssaną z palca. Podczas zakupu  garnituru, który ma zapewniać nam wzorową wygodę musimy zwrócić uwagę, na dwa w mojej opinii kluczowe aspekty: Gramaturę oraz splot w materiale. Co nam to daje?! Dzięki temu ciało będzie miało zapewnioną swobodną wymianę powietrza, a także odprowadzenie wilgoci z powierzchni skóry. Docelowa tkanina musi być przewiewna i o dużej higroskopijności.

Ważne, aby pamiętać, że największy komfort użytkowania dają tkaniny o splocie płóciennym. Takim typowym materiałem o splocie płóciennym jest len. Jego duża higroskopijność utwierdza mnie w przekonaniu, że jest najlepszą tkaniną na lato. Z lnu produkowane są między innymi koszule, marynarki, spodnie, kurtki.


Zdjecie_024A_WWW_malarozdzielczosc
Fot: Katarzyna Purchalak
Zdjecie_026A_WWW_malarozdzielczosc

Fot: Katarzyna Purchalak

Zdjecie_034A_WWW_malarozdzielczosc

Fot: Katarzyna Purchalak

Dlaczego len?!

Len jest jednym z najstarszych włókien z jakich produkuje się tkaniny odzieżowe. Pierwotnie materiał był wykorzystywany między innymi  do celów przemysłowych takich jak produkcja dratew, którymi zszywano skóry. Aż do połowy dwudziestego wieku len był utożsamiany  z najniższymi  klasami społecznymi, które wykorzystywały go do szycia odzieży. Oczywiście swój niezaprzeczalny prym wiodły wtedy tkaniny szlachetne takie jak- jedwab, wełna, bawełna. W mojej opinii len jest tkaniną, która zapewnia największy komfort naszemu ciału. Wynika to z naturalnych właściwości takich jak przewiewność. Len oprócz tego fantastycznie odprowadza wilgoć z powierzchni ciała. Mógł bym tu mnożyć niekończące się zalety tego włókna:  len jest ekologiczny, biodegradowalny, hipoalergiczny i antybakteryjny nie podrażnia i nie uczula. Ma długą żywotność, a wiek co brzmi dosyć zaskakująco działa na jego korzyść.

Powoli wracam do omawiania poszczególnych elementów prezentowanej stylizacji. Mam nadzieje, że powyższe informacje przekonały wielu niedowiarków, którzy marginalizowali sobie znaczenie użytkowe tkanin w poszczególnych porach roku. Najwyższa pora, aby przybliżyć garnitur marki Adam Feliks Próchnik o nazwie: Garnitur Fon + S7, który wykorzystałem do mojej letniej stylizacji. W garniturze oprócz dominującej zawartości lnu jest domieszka jedwabiu, który nadaje fakturze przyjemnego dla oka subtelnego połysku. Propozycja marki Próchnik jest śmiałym gestem w kierunku mężczyzn, którzy nie chcą wyglądać sztampowo na ulicach rodzimych miast. Nawiąże do samej kolorystyki, gdyż w niej jest zawarta ciekawa paleta odcieni takich jak: szarość, granat, czerń, czerwień, które w mojej ocenie będą ciekawie korespondować z niemal każdym typem męskiej urody.


Zdjecie_041A_WWW_malarozdzielczosc

Fot: Katarzyna Purchalak

Zdjecie_047A_WWW_malarozdzielczosc

Fot: Katarzyna Purchalak

Zdjecie_054A_WWW_malarozdzielczosc

Fot: Katarzyna Purchalak

Zdjecie_055A_WWW_malarozdzielczosc

Fot: Katarzyna Purchalak

Próchnik wykazuje się dużą dozą praktyczności, którą bardzo cenię. Spodnie oferowane przy garniturach nie są wykończone dzięki czemu długość  można ustalać ,według swoich indywidualnych preferencji. Z tyłu spodnie posiadają angielskie kieszenie, których francuska nazwa brzmi ,, Poche-revolver’’. Owa kieszeń jest  wygodniejsza niż kieszeń cięta, którą można najczęściej spotkać przy spodniach od garnituru, czy standardowa podkowa. Kieszeń się nie rozchodzi, worek kieszeniowy nie wystaje na zewnątrz, tak jak w przypadku kieszeni ciętych. Z przodu zastosowano kieszeń skośną, której zastosowanie jest poprawne.

Klapy w szpic w marynarce wyznaczają na sylwetce kształt rombu, przy czym wyłóg jest nieco szerszy i skierowany w kierunku ramion. Między elementami nie występują wcześniej wspomniane wycięcia. Z całą pewnością zamknięte klapy optycznie wydłużają i wyszczuplają sylwetkę. Kolejnym ważnym elementem jest sposób usytuowania kozerki, która jest niemalże równoległa do linii ramienia. Dzięki temu wydłuża to linię klap, a także poszerza wizualnie klatkę piersiową.


Zdjecie_058A_WWW_malarozdzielczosc

Fot: Katarzyna Purchalak

Zdjecie_071A_WWW_malarozdzielczosc

Fot: Katarzyna Purchalak

Zdjecie_143A_WWW_malarozdzielczosc

Fot: Katarzyna Purchalak

Zdjecie_149A_WWW_malarozdzielczosc

Fot: Katarzyna Purchalak

Przy podejmowaniu decyzji o zakupie garnituru, w mojej subiektywnej opinii, ważne są trzy czynniki: wyrazistość, jakość i przystępna cena. Dla mnie produkt Próchnika spełnia wspomniane kwestie z nawiązką, stając się wzorem dla innych marek sprzedających odzież z przysłowiowego wieszaka. W dzisiejszej stylizacji pierwsze skrzypce grają kontrasty, które muszą być odpowiednio ze sobą zsynchronizowane.


Zdjecie_065A_WWW_malarozdzielczosc

Fot: Katarzyna Purchalak

Zdjecie_078A_WWW_malarozdzielczosc

Fot: Katarzyna Purchalak

Zdjecie_122A_WWW_malarozdzielczosc

Fot: Katarzyna Purchalak

Zdjecie_141A_WWW_malarozdzielczosc

Fot: Katarzyna Purchalak

Jak sami wiecie elegancki mężczyzna nie może obyć się bez odpowiedniego obuwia. Monki  to niezaprzeczalnie, buty z ogromny potencjałem, sukcesywnie zdobywające nasz rodzimy rynek. Na szczególne wyróżnienie, zasługuje w mojej subiektywnej ocenie marka Yanko, która jest w Polsce dystrybuowana przez Patine. Bez wątpienia, ich produkty identyfikują się najwyższą klasą jakości oraz komfortu użytkowania.  Marka  jest znana  z szycia metodą ,,Goodyear Welted’’. Konstrukcja obuwia dzięki temu jest praktycznie nieśmiertelna!

Buty marki Yanko wykonane są ze skór pochodzących między innymi : Francji, Włoch, Niemiec oraz Polski. Sam cykl produkcyjny  odbywa się w Hiszpanii przez wykwalifikowanych rzemieślników, wiedzących w czym tkwi sekret klasycznego obuwia. Podczas doboru butów z ogromnym pietyzmem zwracam uwagę na detale wykończenia. W tej materii Yanko jest niedoścignionym wzorem do naśladowania! Poniżej zdjęcia butów Yanko, czyż nie prezentują się zjawiskowo?!


Zdjecie_082A_WWW_malarozdzielczosc

Fot: Katarzyna Purchalak

Zdjecie_112A_WWW_malarozdzielczosc

Fot: Katarzyna Purchalak

Zdjecie_115A_WWW_malarozdzielczosc

Fot: Katarzyna Purchalak

Obserwujemy w ostatnim czasie wzmożoną aktywność marek, które konkurują ze sobą w sprzedaży galanterii skórzanej. Najprostszym, a zarazem najbardziej spektakularnym chwytem, który ma przekonać potencjalnego odbiorcę są niekończące się wyprzedaże. Sartolane jest marką, której filozofia działania jest oparta w mojej ocenie na zasadniczej kwestii- zbalansowanej polityki cenowej dla produktu o wysokiej jakości. Produkty firmy Sartolane są wytwarzane w małej polskiej manufakturze. Aktówka jest świetną alternatywą dla mężczyzn, którzy w pędzie spraw codziennych muszą mieć niezbędne dla siebie rzeczy. Produkt  wykonany jest  z włoskiej skóry bydlęcej, z zawijanymi krawędziami, zapinana na magnesy.


Zdjecie_116A_WWW_malarozdzielczosc

Fot: Katarzyna Purchalak

Zdjecie_121A_WWW_malarozdzielczosc

Fot: Katarzyna Purchalak

Zdjecie_117A_WWW_malarozdzielczosc

Fot: Katarzyna Purchalak

Mam nadzieje, że powyższa propozycja ośmieli Was do zakupu garnituru, w którym komfort użytkowania będzie stał zawsze na najwyższym poziomie!

Pozdrawiam.

Rafał

1
Brak tagów 13komentarzy 1
13 Komentarzy
 • Krystian
  Sierpień 10, 2016

  Stacja Powiśle super pomysł na zrobienie w tym miejscu sesji zdjęciowej. Rafał co to za krawat, bo w opisie nie ma żadnej informacji?!
  Krystian

  • Rafał
   Sierpień 10, 2016

   Sama koncepcja sesji zdjęciowej była bardzo luźna. Krawat jest włoskiego wykonania, a firma to Altea. Pozdrawiam!

 • Mariusz
  Sierpień 10, 2016

  Odważna stylizacja, która mi się osobiście bardzo podoba. Buty fantastyczne! Gdzie można takie zakupić?

  • Rafał
   Sierpień 13, 2016

   Mariusz, buty są dostępne w szerokiej ofercie Patine. Testa de moro tak nazywa się odcień butów, które prezentuje. Pozdrawiam.

 • Elżbieta
  Sierpień 10, 2016

  Ach… jak ja bym chciała na co dzień widzieć takich mężczyzn! Rafale pozdrawiam 🙂

  • Rafał
   Sierpień 13, 2016

   Elu dziękuje w imieniu mężczyzn, którzy dbają o swój wygląd 🙂 Pozdrawiam

 • Patryk Ł
  Sierpień 12, 2016

  Spodnie aż proszą się o mankietowe zakończenie, które dodało by stylizacji smaczku. Połączenie kolorystyczne jest wyborne.
  Pozdrawiam.

  • Rafał
   Sierpień 13, 2016

   Dzięki Patryk! Myślę, że twój komentarz jest bardzo trafiony!

 • Wiktor
  Sierpień 16, 2016

  Panie Rafale, czekam teraz na interesującą jesienną casualową stylizację. Brakuje mi czegoś mniej zobowiązującego jeśli tak mogę to określić 🙂

  Pozdrawiam.
  Wiktor

 • Eryk
  Sierpień 18, 2016

  Sporo ostatnio artykułów na temat lnianych garniturów na blogach dla facetów. Na pewno to przez panującą temperaturę 😉 Ale Twój jest naprawdę konkretny, dzięki!

  • Rafał
   Sierpień 18, 2016

   Eryk,

   Faktycznie razem z kolegami po fachu rozpisaliśmy się o tego typie garniturów, które fantastycznie wpisują się w klimat lata! Pozdrawiam.

 • Jarek z rzymskiezakupy.pl
  Wrzesień 9, 2016

  Świetny artykuł, super pomysł na letnią kreację.
  Pozdrawiam

 • Mateusz
  Październik 7, 2016

  Monki moje ulubione buty!

Co myślisz?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *