Letni smart-casual

Stylizacja, którą prezentuję jest namacalnym zdefiniowaniem moich gustów stylistycznych. Macierzą moich inspiracji jest włoska ulica na której różnorodność kolorystyczna jest przeobrażona w dzieło z gatunku mody. Kolory zestawienia są adekwatne z obecną porą roku. Staranność, a także wyczucie kolorystyczne odgrywają nieprzecenioną rolę podczas doboru elementów garderoby.

Obuwie typu Monk to świadome nawiązanie do trendów panujących na uliczkach włoskich miast. Double Monks w odcieniu niebieskim emanują szykiem sklasyfikowanym w emancypacji męską modą. Wyróżnikiem tegoż obuwia jest uniwersalność zastosowania. Z łatwością można zaadaptować je w różnorakich stylizacjach. Niezaprzeczalnie jestem dozgonnym fanem tego typu obuwia. Według mnie zawarta jest w nich cała kwintesencja ponadczasowego stylu, niezbędnego w kreowaniu nowych stylizacji.

Spodnie chino w żółtym odcieniu uwypuklają letni charakter zestawienia. Niestety na naszym rynku dostępność odpowiednio dopasowanej odzieży jest ograniczona. Złotym środkiem na taką przypadłość są poprawki krawieckie, które pozwalają niewielkim nakładem finansowym nanieść pożądane korekty. W pierwotnej formie ( sylwetka regularna) wyrazistość spodni była nijaka, a ich zestawienie w stylizacji smart-casualowej mogła by tylko wzbudzić skrajne zażenowanie.

Koszula z kołnierzykiem włoskim (cutaway )  to najłagodniejszy akcent w tym zestawieniu. Biały kolor dodaje odpowiedniej dystynkcji i jest swoistym kontra punktem. Cechuję ją perfekcyjne dopasowanie do sylwetki oraz fakt że koszula się nie marszczy. Dzięki temu każdy esteta będzie w pełni usatysfakcjonowany.

Marynarka w odcieniu granatu to filar zestawienia. Dzięki stu procentowej zawartości lnu komfort użytkowania w okresie letnim jest więcej niż zadawalający. Niniejszy element garderoby to uniwersalna platforma stylistyczna, którą można zestawić z inną zbieżną kolorystyką.

Jako zwieńczenie ogółu stylizacyjnego poszetka oraz krawat. Również w nich zawarte są odcienie dominujące w poniższym zestawieniu. Finezyjność kroju i kształtu dodatków akcentuje dojrzałą i niebanalną wizję zestawienia.

Polski mężczyzna musi się wyzbyć kompleksów stylistycznych, kłaść kłam irracjonalnym stereotypom, a czerpiąc inspirację z południa Europy będzie ostoją elegancji i szyku.

Zdjęcia wykonała :Katarzyna Purchalak KP Multimedia

W sesji brał także udział Albert Borowiecki : For Gentleman- Blog

Outfit:

Buty- Wojas, spodnie-Bytom, koszula-Vistula, marynarka-Bytom, poszetka- Recman, krawat- Bytom, bransoletki-Nomad Accessories

 

Male_02 Male_34

Male_40Male_03

Male_15Male_29

Male_35 Male_32

Male_14

Male_01

0
Brak tagów 1 Komentarz 0
Komentarz
  • Jan
    Lipiec 25, 2015

    Ach, te kolory!

Co myślisz?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *