Letni szyk

Kobiece postrzeganie mody różni się diametralnie od męskiego zapatrywania na ten niewątpliwie ważny aspekt w życiu. Różnorodność kolorystyczna, barwność w wykonaniu kobiecym otacza nas codziennie na ulicach. Osobiście moja inspiracja modą ,bierze się z najmniej oczywistych sytuacji, które otaczają mnie na co dzień. Wielokrotnie wspominałem na łamach bloga, że płeć piękna jest nieskończonym źródłem nowych, ciekawych odniesień stylistycznych.

Widok świetnie prezentującej się kobiety, emanującej niezaprzeczalną pewnością siebie, jest receptą, która jest w stanie wprowadzić w nasze męskie życie dużą dozę optymizmu 🙂  Życie skłania nas do różnych wyborów, także często  pod kątem estetycznym.

Najistotniejszym jest odnalezienie swojej własnej drogi, gdzie nie będzie odczuwalna, tak niestety kreowana w ostatnim czasie pretensjonalność , groteskowość stylizacyjna. Mógłbym się wiele na ten temat rozwodzić, ale to nie miejsce i pora na dysputy w tej materii.

Kończąc ten wątek wpisu wspomnę że tylko tzw. autentyczność ma moc oddziaływania na szersze grupy społeczne. Moja działalność blogowa jest utorowana w owym kierunku!

Zrządzenie losu dało mi możliwość poznania osoby, która wedle mojej oceny definiuje to co w kobiecości najpiękniejsze! Oliwia Drochlińska , której dedykuję ten wpis,  to kobieta stąpająca twardo po ziemi. Charyzma, którą, posiada to fundament jej sukcesu w życiu osobistym oraz zawodowym.

Oliwia kreuje damską modę w Fabryce Stylu. Wyznacza nowe niebanalne trendy, z którymi kobiety utożsamiają się nosząc jej odzież.

Zaznaczam, że powyższe słowa to nie kurtuazja, lecz forma przejrzystej oceny 🙂

Bohaterkę mojego wpisu mogę, bez cienia wątpliwości nazwać postacią, która zmienia obraz polskiej ulicy. Jest kobietą, która ma dar inpiracji!

Panowie, życzę wam, abyście  na swojej drodze poznawali same tak zjawiskowo piękne kobiety! 🙂

Poniżej prezentuje stylizację, którą Oliwia wykorzystała w akcji ,,Warszawa Kobiet’’

Drobiazgowe dobranie garderoby, świadczy najlepiej o guście stylistycznym mojej bohaterki . Klimat lata został zawarty w pełnej krasie w prezentowanej stylizacji. Słowa uznania dla doboru kolorystycznego, który wymiernie koresponduje z urodą Oliwii. Zsynchronizowanie kolorów żółci i granatu wyraziście są ze sobą spójne. Dodatki w postaci torebki oraz okularów Miu Miu, to oczywiste nawiązanie do koncepcji stylizacyjnej. Nie dostrzegam w prezentowanej stylizacji nic krzykliwego, wszystko współgra ze sobą w sposób subtelny.


 

Drogie Panie, niech ten żywy przykład będzie dla Was bodźcem, motywującym do większego zainteresowania klasyczną damską elegancją!

Podobne wpisy będą częściej prezentowane na moim blogu, więc, proszę o bardziej aktywne przypatrywanie się moim wpisom. 🙂

091007060201

0
Brak tagów 8komentarzy 0
8 Komentarzy
 • oliwia@drochlinska.pl
  Wrzesień 23, 2015

  Rafał, wirtuozie klawiatury… Niezmiernie dziękuję za szczere słowa, za docenienie stylu i artykuł. Bardzo mi miło, nie spodziewałam się !

  • Rafał
   Wrzesień 23, 2015

   To szczera prawda, która przebija w tym wpisie 🙂

 • Marta
  Wrzesień 23, 2015

  To wszystko piękne co napisałeś i to jak widzisz kobiety i to jak się ubierają i ze to jest dla Ciebie inspiracją ale tak jak nadmienileś Pani Oliwia to kobieta sukcesu oczywiście piękna ……, ale my Kobiety zazwyczaj ubieramy nie to co modne ale to w czym czujemy się dobrze a przede wszystkim jest to zależne od naszego nastroju . Lubimy być podziwianie i piękne a jeśli tak nam się udaje co w jakiś sposób jesteś tego dowodem Rafale ze potrafimy Was mężczyzn zainspirować do zmian i życie wasze staje się lepsze to dla nas jest to sukces. Dziękuję za ten artykuł podbudowal mnie a Tobie z całego serca życzę moc inspiracji w tym co robisz to jest bardzo przychodzi mi tylko jedno słowo do głowy ” Piękne „

  • Rafał
   Wrzesień 23, 2015

   Marto, moja bohaterka swoją niezaprzeczalną charyzmą osiągnęła sukces. Cyklem analogicznych wpisów, chcę w sposób transparentny pokazać że kobieta ma moc sprawczą w kształtowaniu męskiego światopoglądu. Kobiety muszą być dopieszczane przez swych mężczyzn, dzięki temu ich życie nabiera kolorowych barw!

   Marto, dziękuje za niebanalny komentarz! 🙂

 • Jarosław Szeler
  Wrzesień 27, 2015

  Sierpniowe polskie lato w wielkim mieście – takie było moje pierwsze skojarzenie, kiedy spojrzałem na zdjęcia tej damy. Żółta sukienka, stonowana w wyrazistości koloru, bardzo elegancka, sięgająca za kolana. Nie odsłania zbyt wiele, a jednocześnie pozwala się cieszyć się urokiem kobiecego piękna. Dodatki w postaci butów, kapelusza i stylowych okularów są dobrane wręcz idealnie. Cieszy mnie fakt, że nie są one koloru czarnego ponieważ w moim odczuciu zbytnio uprościły by całą stylizację i sprowadziły do dwubiegunowości: czerń i żółć. Bardzo ważnym elementem jest tutaj wysoki obcas, który wizualnie wydłuża nogi damy i nadaje dodatkowego wdzięku. Okulary kojarzone z drugą połową XX wieku wprowadzają subtelny styl retro. Na powyższych zdjęciach widać osobę szczęśliwą, zdecydowaną i pewną swojej kobiecości, którą umie wykorzystać jako atut w życiu codziennym.

  • Rafał
   Wrzesień 27, 2015

   Jarek,

   Twój komentarz w pełni definiuje zachwyt kobiecym pięknem. Naturalność w obecnej dobie jest na wagę złota! Każdy element stylizacji, jak słusznie zauważyłeś został dobrany z odpowiednią dozą pieczołowitości. Dziękuje za konstruktywne odniesienie!

 • Joanna
  Wrzesień 28, 2015

  Tyle słońca w calym mieście… z tym kojarzy mi się widok kradnąc słowa piosenki. Paleta barw skłania do radości, ożywienia, życia którym powinna tętnic warszawska ulica.
  Połączenie pięknej kobiety i optymizmu na tle wyjątkowego miasta musi odnieść sukces,ponieważ klasyka zawsze była jest i będzie w modzie:-)

  • Rafał
   Wrzesień 28, 2015

   Joanna,

   Cudownie czytać tak niebanalne komentarze, które w samych superlatywach odnoszą się do wpisu! Pozdrawiam

Co myślisz?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *