Pitti Uomo- Jan Adamski

Interesujący wątek Pitti Uomo skłania mnie do szeroko zakrojonej dyskusji na temat gustów stylistycznych uczestników eventu!

Florencja skupia mężczyzn, dla których moda to nie pusty frazes! Trendy stylistyczne, które są promowane na targach urastają wręcz do rangi ideologii, z którą utożsamiają się mężczyźni na całym świecie. Intrygująca jest wyrazistość prezentowanych stylizacji. Zestawienia o charakterystyce bardziej oficjalnej są łagodzone przez szereg niekonwencjonalnych dodatków. Pewne grupy osób będą ten fakt identyfikować z ekscentryzmem stylistycznym. W mojej subiektywnej opinii całokształt stylizacji we wspominanym przeze mnie przykładzie nie nabiera groteskowej barwy.

Nadmienię, że tegoroczne targi odwiedziła znaczna grupa naszych rodzimych blogerów. Tym bardziej jest mi miło przedstawić postać, która w sposób szczególny wybijała się spośród autorytetów męskiej blogo-sfery!

Jan Adamski prezentował się w ponadczasowej marynarce dwurzędowej tak tożsamej z włoskim wyczuciem stylu. Białe spodnie chino, a także dodatki w odcieniach czerwieni dopełniały charakter całej stylizacji. Jan prezentuje wielki kunszt w doborze muszki casualowej. Dzięki jego osobie bardziej przychylnym okiem postrzegam ten niedoceniany element męskiej garderoby. Zwieńczeniem stylizacji jest obuwie, które bezbłędnie wpisuje się w klimat targów Pitti Uomo. Double Monks w odcieniu brązu to przysłowiowa kropka nad i, która świadczy wyłącznie o artyzmie stylistycznym autora!

Poniższe zdjęcia wykonywała Pani Małgorzata Adamska, którą z tego miejsca pozdrawiam 🙂

 

Pitti_14Pitti_01

Pitti_12Pitti_02Pitti_08

0
Brak tagów 2komentarze 0
2 Komentarzy
 • www.hallusforte.pl
  Sierpień 19, 2015

  Nie do końca ze wszystkim się zgodzę, ale w gruncie
  rzeczy dobrze napisane i będę częściej wpadać, aby czytać.
  Wincyj!

 • find-way.net
  Wrzesień 8, 2016

  W kontekscie Pitti Uomo i prezentowanych tutaj sylwetek- ciekawi mnie co Pan mysli o stylu Alessandro Squarzi?

Co myślisz?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *