Ponadczasowa wyrazistość

Zawsze nurtowała mnie kwestia znikomego zainteresowania i wykorzystania potencjału marynarek dwurzędowych przez rodzimych odbiorców. Walory estetyczne owego fundamentalnego składnika garderoby są nieocenione. Wszelka polemika podważająca ten fakt jest nieuprawniona.

Marynarka dwurzędowa to podwalina na, której możemy budować inspirujące zestawienia stylistyczne!

Ów element garderoby w sposób wyrazisty i niebagatelny akcentuje męską figurę.

Wyłogi frakowe tworzą na wysokości barków mocną poziomą linię wzmacniając je optycznie, co jest korzystne dla każdego mężczyzny.

Pierwowzorem jest tu marynarka o rozstawie guzików  6×2. Nazywana przez dużą część sympatyków męskie elegancji ,,Królem dwurzędówek’’ . Spectrum zastosowania praktycznego opisywanego fasonu marynarki jest nieskończone.

Warto wspomnieć że powstało wiele nowinek bazujących na owym pierwowzorze, między innymi 8×3, 4×2, 4×1, 6×3, 6×2. Aby cytowane cyfry nie były czymś enigmatycznym, przejrzyste wytłumaczenie tej zagwozdki!  🙂

Pierwsza liczba jest całkowitą ilością guzików, druga to ilość guzików do zapięcia.

Wedle prawideł klasycznej elegancji marynarki dwurzędowe są bardziej oficjalne, dystyngowane. Mężczyzna odziany w ową marynarkę otrzymuje odpowiednią dozę powagi. Muszę przyznać, że na początku mojej przygody z męską elegancją, byłem zachowawczy co do wykorzystania omawianego elementu garderoby. Umotywowane było to bojaźnią, brakiem elementarnej wiedzy i oczywiście reakcją osób postronnych.

Z perspektywy czasu wiem że ten mariaż stylistyczny zaowocował w moim przypadku tylko szerszym zainteresowaniem kanonami męskiej elegancji.

Wracając do meritum należy wspomnieć że marynarki dwurzędowe podkreślają sylwetkę, ale mogą okazać się prawdziwą trwogą dla mężczyzn o bardziej masywnej budowie. Receptą mogą okazać się usługi świadczone przez krawców, którzy naniosą stosowne korekty.

Poniżej moja interpretacja w wykorzystaniu ponadczasowej wyrazistości.

Szczególnie chciałbym pokłonić się marynarce, która jest tak bardzo związana z wątkami stylistycznymi bliskimi mojemu sercu. Na polskim rynku dostępność tego typu towaru jest niestety marginalna. Co gorsza gdy zdarzy się interesujący model, jego skład oraz wykonanie jest na miernym poziomie. W tym miejscu mój postulat, Panowie zwracajcie szczególną uwagę na skład tkaniny, z której wykonane jest ubranie. Wszelakie sztuczne włókna wpłyną tylko na dyskomfort w użytkowaniu  i oczywiście na żywotność odzienia.

Z ciekawą alternatywą wyszedł polski producent Próchnik, który od pewnego czasu lansuje trend związany z promocją marynarek dwurzędowych.

Zafascynowany jednym z modeli( zakupiłem go w czasie wyprzedaży) stwierdziłem że 2-edycja ,,WPK’’ to odpowiedni czas na podkreślenie walorów owej marynarki.

Prezentowana marynarka świetnie wpisuje się w letni klimat, reszta garderoby miała być spójna i nie tworzyć efektu monotematyczności kolorystycznej. Ciekawym kontra punktem jest krawat oraz poszetka, które zwracają na siebie szczególną uwagę. Nie był bym sobą jeśli nie wykorzystałbym butów typu ,,Monk’’ , oczywiste dopełnienie ogółu stylizacyjnego.


 

Outfit: buty-Wojas, spodnie-Bytom, koszula+poszetka-Recman, krawat- No name, marynarka- Próchnik , bransoletkiNomad Accessories

Zdjęcia wykonała najlepsza w swoim fachu   🙂  Katarzyna Purchalak KPMultimedia

Czy tak zsynchronizowane zestawienie przypada wam do gustu?!

popr1mIMG_4582IMG_4282AIMG_2800A11755270_1609027616023752_8142877185664052157_n

 

0
Brak tagów 12komentarzy 0
12 Komentarzy
 • Magdalena
  Wrzesień 14, 2015

  Witaj Rafale 🙂 Od dłuższego czasu obserwuje Twoje poczynania, wpisy na blogu jestem pod ogromnym wrażeniem. Widzę, że sporo czasu poświęcasz uwagi na dobór dodatków. Zarówno wizualnych jak i stylistycznych w kwestii naszego pięknego języka ojczystego ; 🙂 świetna robota 🙂

  • Rafał
   Wrzesień 14, 2015

   Magdalena, bardzo dziękuje za tak pozytywny komentarz. Faktycznie moje wpisy w pełni definiują moje spostrzeżenia w kwestii mody, a także staram się krzewić nasz ojczysty język 🙂

   Proszę cię o dalsze śledzenie moich blogowych poczynań! 🙂

 • Albert
  Wrzesień 14, 2015

  Fajny wpis Rafał, czekam na coś jesiennego.

  • Rafał
   Wrzesień 14, 2015

   Dzięki Albert, wpis niebawem!

 • Anka
  Wrzesień 14, 2015

  Jak już niejednokrotnie podkreślałam jestem pod ogromnym wrażeniem.. po prostu fenomenalnie! Super jest to, że dbasz o każdy, nawet drobny szczegół nie tylko stylizacji ale również zdjęć oraz samego wpisu tutaj na blogu czy na fb.
  Gorąco popieram, kibicuję i czekam na kolejne wpisy!

  • Rafał
   Wrzesień 14, 2015

   Dziękuje Aniu, za tak motywujący komentarz! Liczę że sprostam twoim oczekiwaniom 🙂

 • Joanna
  Wrzesień 16, 2015

  Jak zawsze twoja stylizacja pobudza oko do ostrości, dwurzedowa marynarka w takim wydaniu jest niczym nowo odkryta gwiazda która świeci jasno i jest wciąż zagadką.
  Świetny zestaw czekamy na więcej…

  • Rafał
   Wrzesień 16, 2015

   Joanna, dziękuje za tak mobilizujący komentarz 🙂 Obiecuje wątek stylistyczny, wkrótce zostanie urozmaicony.

 • Katerina
  Wrzesień 20, 2015

  Wyrazistość i własna droga – prawdziwy człowiek sukcesu zawsze podąża własną, nietuzinkową ścieżką. Znaleźć tu można niezwykłą ponadczasowość i wartości, które wzbudzają podziw i szacunek. Takich ludzi jak Ty potrzebuje społeczeństwo, wystarczy już tej wszędobylskiej bylejakości. Gratuluję obranej drogi!

  • Rafał
   Wrzesień 20, 2015

   Powyższy komentarz jest ,,miodem na moje serce” bardzo dziękuje 🙂

 • MenLog
  Wrzesień 22, 2015

  Przypada jak najbardziej! Świetnie dobrane, a marynara njalepsza! 🙂

  • Rafał
   Wrzesień 22, 2015

   Dzięki, marynarka rzeczywiście w tym zestawieniu dominuje!

Co myślisz?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *