W czym tkwi sekret perfekcyjnie uszytej koszuli?!

Największy dylemat, odkąd pamiętam, stanowił dla mnie dobór odpowiedniej koszuli. Ów element garderoby w ocenie statystycznego Nowaka winien spełniać minimum trzy kluczowe wymogi, takie jak komfort użytkowania, jakość oraz przystępna cena. Są to cechy elementarne, pełniące rolę  kręgosłupa koszulowej filozofii. Rodzime marki prześcigają się w wytwarzaniu produktów, które mają zdobyć uznanie w oczach polskiego konsumenta. Niestety w mojej ocenie rekomendują produkty niespełniające pokładanych w nich oczekiwań. Bazując na nieświadomości potencjalnych odbiorców, sprzedają produkt koszulopodobny.

Dziś chciałbym nieco urozmaicić powyższą problematykę, wskazując na inne ważne czynniki, dzięki którym wybór koszuli będzie trafiony.

W czym tkwi sekret koszul najwyższej klasy?!

Najważniejszym wyróżnikiem jest materiał, z którego produkt będzie wykonany. Bawełnę powinien identyfikować doskonały chwyt oraz wykończenie, co dla użytkownika wiąże się z najwyższym komfortem noszenia. Każda koszula, szyta z wielkim pietyzmem, charakteryzować się będzie wysoką jakością wykonania. Gęstość ściegu – enigmatyczny skrót świadczy o jakości produktu, a cały sekret tkwi w prostocie jego zweryfikowania. Koszule najwyższej klasy mają od 6 do 9 ściegów na jeden centymetr szwu. Analogiczny produkt o miernej jakości wykonania ma zaledwie od 4 do 5 ściegów. Gęstość ściegu na stębnówce kołnierzyka jest czynnikiem, na który powinniśmy zwrócić szczególną uwagę.

Wykańczając produkt elementami, które mają najbliższy kontakt z ciałem używa się ściegu bieliźnianego. Jego zadaniem jest uniemożliwienie kontaktu pomiędzy skórą a mało komfortowymi w dotyku brzegami tkaniny. Ścieg bieliźniany w slangu osób obytych z rzemiosłem krawieckim określany jest mianem ściegu dwuzabiegowego, ponieważ jego wykonanie wymaga przeszycia każdego łączenia. Kolejnym aspektem wartym szczególnej uwagi jest dzielony karczek widoczny na plecach pod szyją. Dzięki takiemu zabiegowi możliwe jest skrojenie linii ramion wzdłuż osnowy tkaniny. Niuansem wpływającym na zadowolenie klienta jest prostopadle uszyta dziurka guzika, która zapina rozcięcia rękawa. Cena koszuli uszytej w powyższy sposób oscyluje w kwocie od 300 do 600 zł.

Mogę z czystym sumieniem polecić trzy marki zasługujące na miano topowych, wyznaczających poziom dla firm aspirujących do tego tytułu:

111

 

Czy możemy zakupić produkt spełniający podobne standardy w niższej cenie?

Przedział cenowy to aspekt, na który szerokie grono osób zwraca szczególną uwagę. Niestety w koszuli do kwoty 200 zł nie otrzymamy każdego detalu opisywanego powyżej. Musimy pójść na pewne ustępstwa! Nabyta wiedza jest narzędziem, dzięki któremu wizyta przy sklepowych półkach nie doprowadzi nas do konsternacji.

W niniejszej  części tekstu chciałbym przytoczyć kilka faktów cechujących firmę James Button, która skrupulatnie zdobywa polski rynek sprzedając koszule cenowo adekwatne do jakości.

James Button używa bawełny o podwójnym splocie two-ply, oraz tkanin typu Twill, Popelin, Royal Oxford i Herringbone. Cenną właściwością opisywanych powyżej tkanin jest ich unikalny komfort użytkowana, który osobiście sprawdziłem. Powoli odchodzi do lamusa fakt, że nasz rodzimy konsument nieprzychylnie patrzy na wszelakie nowinki stylistyczne. Tu wielki plus dla JB, gdyż stawia ona na ponadczasową elegancję kreując trend noszenia koszul z włoskim kołnierzykiem. Następny ważny czynnik to rozcięty karczek, czyli dodatkowy pionowy szew wzdłuż linii kręgosłupa, dzięki któremu koszula lepiej dopasowuje się do sylwetki i nie odstaje na ramionach. Guziki, marginalizowany detal, w tym przypadku wykonywane są z wysokojakościowych żywic z dodatkiem masy perłowej! Kształt stworzony na frezarkach firmy Bonetti jest zawsze identyczny. Myślę, że personalizacja koszuli z pewnością zainteresuje mężczyzn kompleksowo dbających o wyrazistość swej garderoby.

Reasumując, produkty JB plasując się na średniej półce cenowej oferują znacznie wyższą jakość, w związku z czym są  zdecydowanie godne polecenia.


3u1a6804small_1 3u1a6816small_1

1
Brak tagów 2komentarze 1
2 Komentarzy
 • Krzysztof
  Styczeń 2, 2016

  Mam pytanie w kwestii koszul James Button.
  Mianowicie chciałbym sie dowiedzieć, jak z gniotliwością tych usztycych two-ply. Mam jedną royal-oxford, jednak jest ona niezwykle gniotliwa, przez co nie nadaje sie na wieczorno-nocne imprezy.
  Pozdrawiam
  Krzysztof

  • Rafał
   Styczeń 3, 2016

   Krzysztof, niestety wskazany przez ciebie mankament jest zmorą koszul JB. Wszystkie nieprawidłowości wskazaliśmy osobom decyzyjnym w firmie. Otrzymałem potwierdzenie, że w nowej partii produkcyjnej ów defekt zostanie usunięty!

   Pozdrawiam.
   Rafał

Co myślisz?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *