Warszawa Pod Krawatem 05

Wstęp do dzisiejszego artykułu był dla mnie nie lada dylematem! W mojej głowie kłębi się multum myśli, które mogą oddać niekrytą radość po zakończeniu 5-tej już edycji WPK. Cieszę się, że po trudnych początkach organizacyjnych, w których to stąpaliśmy niczym po cienkim lodzie, dziś jesteśmy o wiele bogatsi w doświadczenia. Mógł bym tu mnożyć wiele przezabawnych sytuacji, które przytrafiały się nam przez te ostatnie kilka miesięcy, ale obiecuje, że i one znajdą swoje miejsce na tym blogu. Czas jest w moim odczuciu faktycznym wyznacznikiem realnego zainteresowania ideą WPK, którą zawzięcie promujemy. Dzisiejszy wpis dedykuję wszystkim osobom, które żywo integrują się z tematyką przewodnią eventu.

W tym miejscu gorące podziękowania dla naszych sponsorów bez których inicjatywa nie mogła by się odbyć na taką skalę! Marka Adam Feliks Próchnik oraz Malton&Kielman jako partnerzy wiodący przedsięwzięcia oraz EM Men’s Accessories i Loake Polska.

Nieprzecenione było także wsparcie Kasi oraz Piotra z KP Multimedia, którzy wydobyli esencję WPK.


zdjecie_006a zdjecie_007a zdjecie_009a zdjecie_010a zdjecie_012a-kopia


Razem z Janem oraz Albertem mieliśmy twardy orzech do zgryzienia, gdyż piąta edycja składała się z dwóch niezależnych od siebie etapów, które nadawały charakteru WPK. Z jednej strony panele merytoryczne naszych prelegentów, którzy z  ogromną pasją przybliżali specyfikę swojej działalności, a z drugiej pokaz kolekcji ‘’Va Banque’’, którą wspólnymi siłami zaprojektowaliśmy dla marki Adam Feliks Próchnik. Cóż… poddenerwowanie dawało się nam we znaki, ale to one paradoksalnie daje kopa, do bardziej wytężonej pracy. Uwierzcie, że w tym dniu byliśmy pełni pozytywnej energii, która ułatwiła nam zadanie.

Miejscem naszego spotkania był Pałac Lubomirskich, który mieści się przy placu Żelaznej Bramy 10. Cała otoczka tego miejsca fantastycznie korespondowała z główną myślą spotkania. Cieszyłem się jak dziecko kiedy, to witając gości, drzwi od Pałacu Lubomirskich nie przestawały się zamykać. Nie można w tym miejscu nie wspomnieć pierwszego WPK, które odbyło się w bardzo kameralnym gronie, ale te doświadczenie procentuje podczas realizacji kolejnych edycji. Co ciekawe jak, do tej pory ogólnopolski charakter spotkania został poszerzony o liczną grupę osób z poza granic naszego kraju, które z ogromnym zaciekawieniem przyglądają się rozrostowi inicjatywy.


zdjecie_023a-kopia zdjecie_029a-kopia zdjecie_031a-kopia zdjecie_035a-kopia zdjecie_037a-kopia


Myślę, że najwyższa pora, aby powiedzieć coś więcej o naszym pierwszym prelegencie, którego miałem przyjemność osobiście zapowiadać. Pan Adam Jarczyński autor bloga dobremaniery24.pl jest ekspertem od spraw związanych etykietą, dobrymi manierami, a ponadto pasjonuje się zagadnieniami związanymi z protokołem dyplomatycznym. Jest autorem książki „Etykieta w biznesie. Praktyczny przewodnik savoir-vivreu”, rubryki Savoir Vivre w miesięczniku LOGO. Konsultuje wydarzenia o charakterze międzynarodowym, przygotowuje pracowników różnych sektorów do ważnych spotkań, prowadzi szkolenia na temat obsługi klientów. Koordynował wydarzenia z udziałem najważniejszych osób w państwie, urzędach i korporacjach. Zawodowo zajmuje się również doradztwem z zakresu PR i brandingu. Uważa, że świat bez Monty Ptyhona byłby uboższy. Odsyłam Was na bloga Pana Adama, bo to osoba o wielkim horyzoncie twórczym.


zdjecie_162a-kopia-kopia zdjecie_223a-kopia


Mikael Malton, to współtwórca marki Malton&Kielman, która tworzy unikatowe produkty. Sam Mikael mówił o idei swoich działań podczas WPK. Malton&Kielman ma ambicję, aby zapewnić zindywidualizowane torby i akcesoria skórzane, starannie ręcznie wykonane przy użyciu najlepszych skór na świecie. Marka odziedziczyła tradycję prawdziwego kunsztu od firmy Jan Kielman, której tradycja sięga roku 1883. Marka z ogromnym pietyzmem podchodzi do tematyki personalizowania swoich wyrobów, a jak dobrze wiemy, wymaga to ogromnego wysiłku ze strony rzemieślnika. Malton&Kielman umożliwia klientowi obserwację całego procesu produkcji, a co najważniejsze daje możliwość ingerencji w finalny wygląd wyrobu. Produkując lokalnie, zachowuje pełną kontrolę nad jakością swoich produktów. Kultywuje tradycję rzemieślniczą, która jest pielęgnowana od wieków. Malton&Kielman jest marką, która na dobre wpisuje się w ponadczasowy styl, który jest wyrazem długiej tradycji.


zdjecie_314a-kopia zdjecie_324a-kopia


Czymś naturalny wydaje się być wytypowanie po raz kolejny najlepiej ubranego uczestnika WPK. Sam pomysł przyjął się świetnie, więc stwierdziliśmy, że warto go kontynuować. W skład jury wchodziły osobistości, które znane są dobrze każdemu pasjonatowi męskiej elegancji. Ireneusz Korzeniewski ikona  stylu oraz autor bloga Styleman, Karol Rzeszutko współwłaściciel marki Krupa&Rzesutko, którego firma sięga 1926 roku. Dziełami spod igły Karola inspirują się mężczyźni na całym świecie. Michał Karlak właściciel marki Dignito, która szczyci się wysokogatunkowymi produktami.


Jury wytypowało trzech dżentelmenów, którzy według ich kryteriów prezentowali się najlepiej, a był to: Jakub Ziółkowski, Marcin Osman oraz Tomasz Solis, który jednogłośnym werdyktem został wybrany najlepiej ubranym uczestnikiem WPK. Nagrodę główną, w postaci męskiej torby z najwyżej jakości skóry,  ufundowała firma Malton&Kielman. Upominki dla pozostałych wyróżnionych osób ufundowała firma EM Men’s Accessories.


konkurs-e1480436550971


Zachęcam do zapoznania się z galerią zdjęć, która znajduje się poniżej. Sięgamy myślami w przyszłość sukcesywnie organizując szóstą edycję WPK, która myślę, że po raz kolejny będzie dla Was dużym zaskoczeniem.

Zachęcam do pozostawienia komentarza.

Pozdrawiam.

Rafał


zdjecie_053a-kopia zdjecie_057a-kopia zdjecie_086a-kopia-kopia zdjecie_087a-kopia-kopia zdjecie_089a-kopia-kopia zdjecie_097a-kopia-2 zdjecie_105a-kopia-kopia zdjecie_121a-kopia-kopia zdjecie_147a-kopia-kopia zdjecie_158a-kopia-2 zdjecie_200a zdjecie_208a-kopia zdjecie_253a zdjecie_282a-kopia zdjecie_371a zdjecie_406a-kopia

1
Brak tagów 8komentarzy 1
8 Komentarzy
 • Marek
  Grudzień 11, 2016

  Rozrost inicjatywy jest imponujący. Nareszcie miałem przyjemność poznać osoby, które pojawiają się na tych spotkaniach. Potwierdzam swoją obecność na kolejnej odsłonie Warszawy Pod Krawatem 🙂

  • Rafał
   Grudzień 11, 2016

   Marek,

   Ciesze się bardzo, że spotkanie tak trafiło w twój gust. Muszę przyznać, że każdorazowo organizacja WPK wymaga od nas maksymalnego zaangażowania. Kolejna edycja niesie za sobą nowy etap, który zapoczątkuje ciekawe zmiany. Pozdrawiam!

 • Leszek
  Grudzień 12, 2016

  Czytając artykuł i oglądając zdjęcia tym bardziej motywuje się, aby zrealizować podobną inicjatywę w Lublinie, z którego pochodzę. Rafał kapitalną sprawą jest WPK!

  • Rafał
   Grudzień 12, 2016

   Leszek,

   Gorąco Ci kibicuje i mam nadzieje, że plany wypalą! Pozdrawiam

 • Radosław
  Grudzień 12, 2016

  Nie mogę już się doczekać kolejnej edycji. Składam wielkie gratulacje!

  • Rafał
   Grudzień 12, 2016

   Radku,

   Wielkie dzięki!

 • Karolina
  Grudzień 13, 2016

  Przystojni mężczyźni którzy reprezentują wysokie maniery. Mi więcej do szczęścia nie potrzeba 🙂

  • Rafał
   Grudzień 13, 2016

   Karolina,

   Zapraszam Cię gorąco na kolejną edycję! 🙂

Co myślisz?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *