Warszawa Pod Krawatem 3-edycja

Długo zastanawiałem się nad odpowiednim wstępem co do wpisu. Przy niewyobrażalnej masie odwołań do znaczenia Warszawy Pod Krawatem, o których mógłbym rozwodzić się godzinami postaram się schludnie oraz rzeczowo odnieść, do 3-edycji zrzeszenia sympatyków męskiej elegancji. Gdy ubiegłej zimy na spotkaniu zaaranżowanym przez Alberta razem z Janem oraz Mateuszem, w naszych głowach rodziło się wiele pytań co do kształtu oraz samej idei. Zaintrygowani, stwierdziliśmy że warto pokazać szerszej grupie odbiorców naszą autentyczność i przywiązanie do tematu szeroko rozumianej elegancji. Myślę, że w samej głowie Alberta Borowieckiego, pomysłodawcy inicjatywy, kłębił się zachwyt, euforia, umotywowana tak dużą frekwencją osób dla których ,,WPK” to nie tylko ładnie brzmiący slogan!

Tym razem spotkanie odbyło w klimatycznej Galerii Freta, która swoim wnętrzem wprost nawiązywała do tematyki tak bliskiej naszym gustom. Kameralność miejsca była jednym z ważniejszych czynników wpływających na tak pozytywną ocenę końcową realizacji eventu. Istotne także były warunki atmosferyczne, które  dopisały, dzięki czemu pamiątkowe zdjęcia na uliczkach Warszawskiego nowego miasta mogły się odbyć. Ważna podkreślenia jest obecność uroczych Pań z Damosfery, których nie omieszkam wymienić z imienia, dziękując za inspirujące rozmowy! Pani Katarzyno, Edyto, Olgo do miłego zobaczenia. Dzięki merytorycznej dyskusji z Panią Hanią projektantką kapeluszy z Lallu Chic jestem coraz bliższy do wykorzystania w sesji na blogu wspomnianego nakrycia głowy. Izabeli z Atelier Zabłotny dziękuje, że zadbała o moje przygotowanie kondycyjne. 🙂 Biegnąc uliczkami stołecznej starówki za lawetą, odholowującą  auto wspomnianej, czarującej damy, wzbudziłem nie lada zdziwienie w oczach napotkanych przechodniów.

Czas na specjalne podziękowania dla osób, z którymi miałem do tej pory kontakt tylko wirtualny, a przemierzyły szmat drogi , aby znaleźć się w miejscu zbornym!  Swoją obecnością zaszczycił nas min. Dawid z Secondhand Dandy, Michał z Meandry mody męskiej, Alan z ArbiterElegantiarum.pl, Michał z mwroblewski.pl oraz Marek z PinCollar.pl. Dziękuje także Michałowi z Dignito, Mateuszowi oraz Marcinowi z Sartolane, Panu Leszkowi z Madison Boutique a także Panu Maciejowi z Van Thorn. Panowie, wyrazy wielkiego szacunku oraz sympatii dla Waszego zaangażowania w projekt, oby do jak najszybszego zobaczenia! Wybaczcie nie sposób jest mi wymienić wszystkie osoby obecne podczas WPK, gdyż było to dosłowne mrowie ludzi! Każdemu z tego miejsca serdecznie dziękuję!

Mam wewnętrzne przekonanie, że jeszcze  nie raz zaskoczymy Was niebanalnymi pomysłami , które będą wprowadzać nowy powiew świeżości w inicjatywę. Idea cały czas ewoluuje, ale przy tym nie zatraca motywu przewodniego, który przyświecał nam od samego początku ,,Chcemy zmieniać otaczającą nas rzeczywistość’’. Nie jest to żaden marketingowy chwyt tylko realna odpowiedź na zapotrzebowanie oraz  deficyt wiedzy związanej z elegancją!

Jako dygresja, nawiązująca do wątku stylistycznego, wspomnę o niekwestionowanym znaczeniu detali w męskich stylizacjach. O krawacie oraz poszetce, ich zastosowaniu, roli, rozpisywało się wielu fachowców. Osobiście chciałbym zwrócić uwagę na jakość oraz formę wykonania produktu, które mają praktyczne zastosowanie podczas użytkowania. Firma Dignito. z którą mam przyjemność współpracować może poszczycić się produktami najwyższej klasy,  spełniające normy  każdego fanatyka męskiej elegancji. Krawat, który mam na sobie oraz poszetka są wykonane metodą ,,hand made’’ dzięki czemu każdy szczegół jest wykonany z iście zegarmistrzowską precyzją.  Aktówka to galanteria marginalizowana przez liczną grupę mężczyzn. Przyczyną jest zapewne stereotyp, przypisania tego produktu dla kobiet. Otóż tę farsę raz na zawsze trzeba zamknąć! Mężczyzna dbający o swój styl działa kompleksowo, a każdy niuans w jego stylizacji świadczy o jego postrzeganiu mody! Aktówka jest dziełem firmy Sartolane, która wyznacza nowe trendy w tworzeniu galanterii skórzanej. Koszula James Button dopełnia całokształt tworząc tzw. spójność stylistyczną! Monki od Patine na moich nogach to ugruntowane przywiązanie do klasy oraz atrakcyjności! Niebawem wpis, który docelowo poświęcę wspomnianemu rodzaju obuwia. Wierzę że kwestią czasu jest fakt iż monki staną się nierozerwalnym elementem garderoby u polskiego mężczyzny!

Zdjęcia oraz film są autorstwa niezrównanej pary Kasi i Piotra z KP Multimedia przy wsparciu Pana Krzysztofa, którego pozdrawiam!


zdj005zdj099zdj072zdj069zdj185zdj137zdj281zdj191zdj150zdj160zdj440zdj135zdj383zdj393zdj404zdj542zdj498zdj493zdj467zdj580zdj633zdj637zdj655zdj728zdj705zdj697zdj041zdj047zdj077zdj487zdj522zdj525zdj652zdj665zdj703zdj042zdj053zdj065zdj244zdj539zdj109zdj350zdj356zdj303zdj316zdj445zdj494zdj506zdjecie19zdj691 zdj562 zdj474 zdj417

0
Brak tagów 8komentarzy 0
8 Komentarzy
 • Marcin
  Grudzień 1, 2015

  Podoba mi się ten czarno zielony krawat jednego z uczestników i… jedna z uczestniczek 😉 w tym turbaniku na głowie. Pewnie nazywa się to inaczej ale prezentuje się niebanalnie i elegancko.

  • Rafał
   Grudzień 1, 2015

   Marcin, na kolejnym spotkaniu koniecznie musisz zagościć! 🙂 Pozdrawiam

 • Jan
  Grudzień 1, 2015

  Było pięknie 🙂

  • Rafał
   Grudzień 1, 2015

   Jan, niebawem następna edycja 🙂

 • Marta
  Grudzień 1, 2015

  Powtórzę się kolejny raz Rafał !! Super jest to co robisz , przede wszystkim robisz to co lubisz co jeszcze bardziej inspiruje Ciebie do działania , tym bardziej jeśli daje to efekt a jeśli choćby jeden mężczyzna zainspirował się dzięki tobie to wydaje mi się że to już sukces ☺ nie dość że fajnie się to wszystko czyta to jeszcze zdjęcia oddają to rewelacyjnie wiem ze do tego potrzeba jest wielu ludzi ale fajnie że udało Ci się spotkać ich na swojej drodze . Życzę Wam jeszcze więcej pomysłów , inspiracji, samych sukcesów. Te stylizacje z tak dobranymi detalami jak poszetki , muchy , krawaty , piękne nakrycia głowy u Pań rwelacja i te uśmiechy na twarzy czuje się tą pozytywną energię. … Pozdrawiam

  • Rafał
   Grudzień 1, 2015

   Marta, efekty naszej działalności są widoczne gołym okiem. Temat męskiej elegancji staje się chlebem powszednim dla mężczyzn! To bardzo dobry symptom na przyszłość! Pozdrawiam 🙂

 • Anka
  Grudzień 17, 2015

  Jestem bardzo dumna z Waszej Warszawy Pad Krawatem!! Wspaniałe jest to, że ta inicjatywa zyskuje taką popularność -BRAWO!!
  a patrząc na te urocze zdjęcia nie mogę doczekać się kolejnej edycji 🙂

  • Rafał
   Grudzień 17, 2015

   Aniu, dziękuje i serdecznie zapraszam na kolejną edycję 🙂

Co myślisz?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *