Wyprzedażowe okazje stycznia!

Styczeń to bezspornie czas największych wyprzedaży. Możliwość zdobycia rzeczy, których cenna początkowa przyprawiała o przysłowiowy ból głowy jest nie lada gratką dla wszystkich elegantów. Filozofia marketingowa marek w tej kwestii jest dość przewrotna, a ma za zadanie zaproponowanie relatywnie najlepszej ceny, do jakości produktu. W tej gonitwie po sklepach pamiętajcie, aby nie nadziać się na okazje, które mogą stać się dla Was wielką wpadką stylistyczną. W dzisiejszym artykule chciałbym polecić elementy garderoby, z których na co dzień korzystam i mogę się o nich wypowiadać w samych superlatywach. Oprócz subiektywnych propozycji znajdziecie tu także cenne poradnikowe informacje, które mogą stać się wielce pomocne.


Buty

Na pierwszy rzut wyprzedażowego felietonu idą buty marki Yanko, która jest dystrybuowana przez rodzime Patine. Obuwie wykonanie jest metodą ‘’goodyear welted’’. W bardzo zwięzły, ale rzeczowy sposób wyjaśnię w czym tkwi fenomen systemu pasowego, który zaistniał w rzemiośle obuwniczym już 300 lat temu. Przez znawców na całym świecie wspomniana metoda szycia jest najlepszą formą produkcji obuwia. Sama produkcja jest niezwykle żmudna i czasochłonna, ale mająca swoje istotne przełożenie na kondycję obuwia podczas jego użytkowania. Buty metodą ‘’goodyear welted’’ wykonywane są ręcznie bądź maszynowo.


Rama jest nieodzownym elementem omawianej metody, która jest zszywana z cholewką i wkładką, a następnie jest połączona z podeszwą. Gdy zauważalna będzie degradacja podeszwy, ten genialny proces będzie umożliwiał mało inwazyjna wymianę. Kolejnym krokiem jest przyszycie do ramy podeszwy. Podeszwa jest przyszywana nićmi dzięki czemu zachowuje odpowiednią wytrzymałość. Krawędzie podeszwy są przycinane zanim nastąpi barwienie. Tu swoim kunsztem wykazują się specjaliści mający swój fach w jednym palcu, gdyż sam proces wymaga manualnej pracy. W etapie końcowym podeszwa zostaje pomalowana oraz wypolerowana. Przysłowiową wisienką na torcie jest woskowanie, szczotkowanie i polerowanie butów.

Powyższy proces ma swoje przełożenie  w kwestii strategicznej, której następstwem jest kilkudziesięcioletnia możliwość swobodnego eksploatowania obuwia. Dzięki dodatkowym warstwom, butom nie są straszne doskwierające szczególnie nam znane zmienne warunki pogodowe. Wielokrotnie wspominałem na temat współzależności obuwia z pozostałą częścią elementów garderoby. Przeświadczony  o korzyściach posiadania butów uszytych omawianą metodą, gorąco namawiam do zainwestowania w buty, które stają się jednością z właścicielem.


Partenope Napoli jest firmą, która specjalizuje się w sprzedaży włoskich butów szytych metodą ‘’blake’’. Muszę przyznać się Wam, że jestem uzależniony od butów tej marki! Komfort oraz precyzja wykonania jest na najwyższym poziomie, a to dla mnie argumenty najwyższej wartości. Wyprodukowanie obuwia cytowanym sposobem jest stosunkowo proste. Ważne aby zwrócić szczególną uwagę na odpowiednią dbałość  i pielęgnacje. Dzięki czemu buty będą cieszyć nas długim oraz komfortowym okresem użytkowania.

Przechodząc do wartości merytorycznej sama metoda polega na naciągnięciu i uformowaniu cholewki z kopytem i przymocowaniu jej metalowymi gwoździami  bądź klejem do podpodeszwy.  Po nałożeniu otoku, wypełnienia i podeszwy wyjmuje się kopyto i przyszywa z podpodeszwę wraz z zaćwiekowaną cholewkę do podeszwy. Omawiana recepta szycia butów nie cieszyła się gorąco popularnością w najbardziej prężnej epoce rzemieślniczej. Z uwagi na znaczące trudności w dostaniu się do czubka buta w celu wykonania szycia.
Marynarki, garnitury, koszule

Adam Feliks Próchnik jest marką należącą, do ścisłej czołówki produkującej odzież RTW. Próchnik krzewi męską elegancję proponując produkty na każdą kieszeń. Cieszę się, że w tym jakże motywującym dziele znalazło się miejsce dla mojej skromnej osoby, która miała możliwość zaprojektowania kolekcji ‘’Va Banque’’. Poniżej przedstawiam swoje typy, o zróżnicowanym stopniu formalności.Kolekcja regularna:


Krawaty, poszetki

Krawat jest nierozerwalnym elementem męskiej elegancji! Choć myślę, że znalazłoby się wielu oponent, którzy słysząc to stwierdzenie kręcili by nosem. Męski zwis- taka jest  przewrotna nazwa, która została wchłonięta w mowę potoczną. Czym powinien wyróżniać się perfekcyjny krawat?! Otóż konstrukcja krawata w mojej opinii jest najważniejsza.

Pozwólcie, że rozwinę swoją myśl – we wnętrzu każdego krawata znajduje się płócienna wkładka, której grubość i sprężystość warunkuje kształt węzła. Krawat, który nie posiada odpowiedniego wypełnienia jest tym bardziej podatny na formowanie małych węzłów lub takich, które ciężko uformować. Trzeba na to bardzo uważać, ponieważ kształt węzła jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na atrakcyjność krawata. Krawat odpowiedniej jakości powinien posiadać pętelkę, która wchodzi do wewnątrz krawata i służy przytrzymywaniu jego drugiego końca.

Krawat, który jest w prawidłowy sposób zawiązany, będzie cechować się między innymi dociągnięciem tak, aby nie pokazywać górnego guzika koszuli. Odpowiednio zaciśnięty w taki sposób, aby powstała na nim piękna talia nadająca mu smukłości. I na końcu – jeśli charakter spotkania nam na to pozwala, może być z dimple, czyli łezką pod węzłem, która nadaje krawatowi finezji.
Mam nadzieje, że dzisiejszy artykuł był dla Was pomocny.

Zachęcam do pozostawienia komentarza.

Pozdrawiam.

Rafał

3
7 Komentarzy
 • Grzegorz
  Styczeń 8, 2017

  Niestety ku mojemu zaskoczeniu w artykule nie zostały uwzględnione kamizelki. Zastanawiam się nad zakupem jednego modelu z SS. Czy miał Pan styczność z produktami tej marki?

  • Rafał
   Styczeń 8, 2017

   Grzegorz,

   Niestety nie miałem, do tej pory jakiejkolwiek styczności z rzeczami SS. Myślę jednak poważnie nad zakupem marynarki, która niezwykle mi się podoba, a dodatkowo chcę wyrobić swoją opinię na temat tej marki. Pozdrawiam!

 • Piotrek
  Styczeń 9, 2017

  Poszukuje monków na sezon wiosenny. Co mógł byś polecić?

  • Rafał
   Styczeń 9, 2017

   W zestawieniu nie znalazły się buty Królewskiego Herbu, ale słyszałem wiele pochlebnych opinii na temat tego obuwia. Polecam buty Partenope oraz Patine. Pozdrawiam!

 • Remigiusz
  Styczeń 9, 2017

  Dobrze, że w tym zestawieniu nie znalazły się plastikowe garnitury Próchnika. Dziwi mnie strasznie polityka tej firmy.

 • Marta
  Styczeń 11, 2017

  Każdorazowo gdy zbliża się gwiazdka, to kupuje mojemu mężowi dodatki z poszetki 🙂

 • Blog Ozonee
  Styczeń 20, 2017

  Dzięki za post – pomoże mi znaleźć wymarzone buty w jeszcze bardziej wymarzonej cenie. 🙂 Wyprzedaże są super okazją do wyposażenia szafy w jej podstawowe elementy, i to w dobrej cenie – trzeba tylko być dobrym poszukiwaczem i mieć trochę szczęścia. 🙂 Pozdrawiam!

Co myślisz?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *